top of page
  • Writer's pictureFestivals Malta

Ir-Riżultati tal-Kompetizzjonijiet tal-Karnival 2024

Updated: Feb 15


Ritratt ta' Sebio Aquilina


RIŻULTATI TAL-KOMPETIZZJONIJIET TAL-KARNIVAL TA' MALTA 2024

  

Festivals Malta permezz tat-Tim Organizzattiv tal-Karnival, iħabbar ir-riżultati li jidhru hawn taħt relatati mal-konkorsi kompetittivi tal-Karnival 2024. 

 

Festivals Malta tixtieq tirringrazzja lill-parteċipanti u lill-membri tal-ġurija u lil kull min b'xi mod ta sehem fil-programm tal-Karnival ta’ Malta 2024. 

 

Ir-riżultati huma dawn :


Konkors Nru 1 – Karrijiet Trijonfali Sezzjoni ‘A’


L-Ewwel Premju:  Spettaklu Mużikali ma’ DJ Fenomenali ta’ Triton Carnival Company. Leaders: Joswa Borg u Ronnie Spiteri. 

It-Tieni Premju:  The Talent ta’ Donpé Carnival Company. Leader: Antoine Grech. 

It-Tielet Premju: Back To The 90S ta’ DreamTeam Carnival Company


Konkors Nru 2 – Karrijiet Trijonfali Sezzjoni ‘B’

L-Ewwel Premju:  B’Għan Wieħed Magħqudin biex Niġġieldu l-Ħażin ta’ Tal-Banda. Leader: Charlie Briffa u Gary Azzopardi.

It-Tieni Premju: Kultura u fantażija, mill-Gżira Ġara ta’ Sqallija! ta’ Crusher Carnival Company. Leaders: Brenda Chetcuti u Kevin Chetcuti. 

It-Tielet Premju: Venezjani u Naplitani Għal Karnival Tradizzjonali ta’ Tal-Kaptan. Leaders: Charlie Totwin u Owen Briffa.


Konkors Nru 3  Karrijiet Trijonfali Sezzjoni ‘Ċ’

L-Ewwel Premju:  Live Aid ta’ Ċaqqu u Bon Carnival Company. Leaders: Bjorn Bonnett u James Azzopardi.

It-Tieni Premju:  Ikel, Xorb u Xalar mal-Maskot tal-Karnival ta’ Buffalo Carnival Company. Leaders: Shaun Curmi u Tyrone Curmi.

It-Tielet Premju: Super Mario Brothers ta’ Twins Carnival Company. Leaders: Tonio Scerri u Maurizio Zahra. 


Konkors Nru 4 – Karrijiet Trijonfali Sezzjoni ‘D’

L-Ewwel Premju:  Il-Fliegu Qsamna fi Triqtna Xxalajna u fil-Karnival Spiċċajna ta’ Beraq Carnival Company & Gozo Friends.  Leaders: Elton Edward Xuereb u Daniel Grech.

It-Tieni Premju:  10 Snin fil-Karnival Għalaqt u The Mask Ippreżentajt ta’ Familja Waħda. Leaders: Fletcher Cini u Jesmond Goodlip.

It-Tielet Premju: Mill-Western għall-Preżent Min Se Jmexxi l-Kontinent ta’ Tan-Naqra. Leader: Etienne Galea.


Konkors Nru 5 – Kumpaniji tat-Tfal Sezzjoni ‘Ċ’- Żifna

L-Ewwel Premju: Leġġendi ta' Tarxien Lookstar Dancers. Leader: Gabriella Stagno Piscopo.

It-Tieni Premju:  Sogni D'Oro ta' Żejtun Carnival Team. Leader: Anthea Caruana

It-Tielet Premju: Unicorns in Candyland ta' Little Angels. Leaders: Alan Bianco Galea u Heidi Camilleri.


Konkors Nru 5 – Kumpaniji tat-Tfal Sezzjoni ‘Ċ’- Kostum


L-Ewwel Premju: Leġġendi ta' Tarxien Lookstar Dancers. Leader: Gabriella Stagno Piscopo.

It-Tieni Premju:  Sogni D'Oro ta' Żejtun Carnival Team ta’ Leader: Anthea Caruana

It-Tielet Premju: Unicorns in Candyland ta' Little Angels. Leaders: Alan Bianco Galea u Heidi Camilleri,


KONKORS Nru 6 – Kumpanija taż-Żfin Sezzjoni ‘B’-Żifna

L-Ewwel Premju: Samburu ta' Dancing Angels. Leaders: Tiziana Galea u Nicole Cutajar.

It-Tieni Premju: Moulin Rouge ta' Għaqda Kultura u Armar Marija Annuzjata Tarxien. Leader: Clinton Abela Galea.



KONKORS Nru 6 – Kumpanija taż-Żfin Sezzjoni ‘B’- Kostum

L-Ewwel Premju:  Moulin Rouge ta' Għaqda Kultura u Armar Marija Annuzjata Tarxien.

It-Tieni Premju: Tribù ta' Tarxien Carnival Team. Leader: Maria Mifsud

It-Tielet Premju: Samburu ta' Dancing Angels. Leaders: Tiziana Galea u Nicole Cutajar.



KONKORS  Nru 7 -  Kumpanija taż-Żfin Sezzjoni ‘A’ - Żifna


L-Ewwel Premju: Abjad u Iswed Magħrufin u bis-Suldati Mdawrin ta' Putullu u Stephania Gellel Carnival Company. Leaders: Manuel Pace u Stephania Gellel.

It-Tieni Premju:  F’Din il-pjazza lilkom stedinna, Xi pjaċir Ħadna u Tgħidx Kemm Żfinna ta' Beqqu u Stiefnu. Leaders: Stiefnu De Battista u Paul Chircop.

It-Tielet Premju: Mhux Applikabbli.



KONKORS Nru 7 – Kumpanija taż-Żfin Sezzjoni ‘A’ – Kostum


L-Ewwel Premju:  Abjad u Iswed Magħrufin u bis-Suldati Mdawrin ta' Putullu u Stephania Gellel Carnival Company. Leaders: Manuel Pace u Stephania Gellel

It-Tieni Premju:  F’Din il-pjazza lilkom stedinna, Xi pjaċir Ħadna u Tgħidx Kemm Żfinna ta' Beqqu u Stiefnu. Leaders: Stiefnu De Battista u Paul Chircop.

It-Tielet Premju: Mhux Applikabbli.



KONKORS Nru 7Kumpanija taż-Żfin Sezzjoni ‘A’ – Karru


L-Ewwel Premju:  Mhux Applikabbli.

It-Tieni Premju:  Abjad u Iswed Magħrufin u bis-Suldati Mdawrin ta' Putullu u Stephania Gellel Carnival Company. Leaders: Manuel Pace u Stephania Gellel

It-Tielet Premju: F’Din il-pjazza lilkom stedinna, Xi pjaċir Ħadna u Tgħidx Kemm Żfinna ta' Beqqu u Stiefnu. Leaders: Stiefnu De Battista u Paul Chircop.



KONKORS Nru 8 – Kumpanija taż-Żfin Sezzjoni ‘D’ - Żifna

 

L-Ewwel Premju:  Zodiacus ta' Żejtun Carnival Troupe.

It-Tieni Premju: Vampires ta' Sezzjoni Partitarji Stilleri Ħal Tarxien.

It-Tielet Premju: Ċaqquf ta' R & G Carnival Company.


KONKORS Nru 8 – Kumpanija taż-Żfin Sezzjoni ‘D’ – Kostum

 

L-Ewwel Premju: Zodiacus ta' Żejtun Carnival Troupe. Leader: Wendy Caruana.

It-Tieni Premju:  Vampires ta' Sezzjoni Partitarji Stilleri Ħal Tarxien. Leader: Kluivert Caruana

It-Tielet Premju: Ċaqquf ta' R & G Carnival Company.


KONKORS Nru 9 – Maskeruni 


It-Tieni Premju: Mela Ejja Kantaw Magħna...Evviva il-Festa Tagħna ta' Armeni Carnival Company. Leaders: Dino Armeni u Jackie Armeni.


Konkors Nru 10 – Installazzjonijiet Artistiċi


L-Ewwel Premju:  Kif bqajt iċċassat, Kif bqajt iċċassat, Xħin Reali Lilkom Rajt ta' Lion Hearts.

It-Tieni Premju: Roti u Ġwienaħ M'għandniex imma xorta Tirna Bih ta' Kiku Carnival Company

It-Tielet Premju:  Flintstones ta' Tad-Deheb Carnival Company.


REBBIEĦA TAL-KONKORSI

 

  • KUMPANIJA - SEZZJONI "A" - Abjad u Iswed Magħrufin u bis-Suldati Mdawrin ta' Putullu u Stephania Gellel Carnival Company. Leaders: Manuel Pace u Stephania Gellel.

  • KUMPANIJA - SEZZJONI "B"  - Samburu ta' Dancing Angels. Leaders: Tiziana Galea u Nicole Cutajar.

  • KUMPANIJA - TFAL SEZZJONI "Ċ" -  Leġġendi ta' Tarxien Lookstar Dancers. Leader: Gabriella Stagno Piscopo.

  • KUMPANIJA “D” -  Zodiacus ta' Żejtun Carnival Troupe. Leader: Wendy Caruana.

  • KARRU TRIJONFALI - SEZZJONI "A" – Spettaklu Mużikali ma’ DJ Fenomenali ta’ Triton Carnival Company. Leaders: Joswa Borg u Ronnie Spiteri. 

  • KARRU TRIJONFALI - SEZZJONI "B" - B’Għan Wieħed Magħqudin biex Niġġieldu l-Ħażin ta’ Tal-Banda. Leader: Charlie Briffa u Gary Azzopardi.

  • KARRU TRIJONFALI - SEZZJONI "Ċ"  - Live Aid ta’ Ċaqqu u Bon Carnival Company. Leaders: Bjorn Bonnett u James Azzopardi.

  • KARRU TRIJONFALI – SEZZJONI ”D”  - Il-Fliegu Qsamna fi Triqtna Xxalajna u fil-Karnival Spiċċajna ta’ Beraq Carnival Company & Gozo Friends.  Leaders: Elton Edward Xuereb u Daniel Grech.

  • SETT MASKERUNI - Mhux Applikabbli.

  • INSTALLAZZJONI - Kif bqajt iċċassat, Kif bqajt iċċassat, Xħin Reali Lilkom Rajt ta' Lion Hearts.

Comments


bottom of page