• Festivals Malta

RIŻULTATI TAL-KOMPETIZZJONIJIET TAL-KARNIVAL TA' MALTA 2022

Festivals Malta, permezz tat-Tim Organizzattiv tal-Karnival, iħabbar ir-riżultati li jidhru hawn taħt relatati mal-konkorsi kompetittivi tal-Karnival 2022 (Edizzjoni Speċjali ta’ Mejju).

Festivals Malta jixtieq jirringrazzja lill-parteċipanti, lill-membri tal-ġurija, u lil kull min b'xi mod ta sehem fil-programm tal-Karnival ta’ Mejju 2022.

Ir-riżultati huma dawn:-

KONKORS Nru 5 - Kumpanija taż-Żfin Sezzjoni ‘A’
‘Gangsters, Gamblers and Dancers’ ta’ Paul Chircop u Stiefnu DeBattista – Beqqu Stiefnu Carnival Company - Ritratt ta' Sebio Aquilina
  1. L-Ewwel Premju: ‘Gangsters, Gamblers and Dancers’ ta’ Paul Chircop u Stiefnu DeBattista – Beqqu Stiefnu Carnival Company

  2. It-Tieni Premju: ‘Għat-Tempju Magħrufin u bir-Rix Imżejnin’ ta’ Manuel Pace u Stephania Gellel – Putullu u Stephania Gellel Carnival Company

  3. It-Tielet Premju: ‘Musart’ ta’ Chris u Marvic Aquilina – Tad-Deheb Carnival Company in collaboration with Continental Cars


KONKORS Nru 5 – Kumpanija taż-Żfin Sezzjoni ‘A’ – Stallazzjoni
‘Għat-Tempju Magħrufin u bir-Rix Imżejnin’ ta’ Manuel Pace u Stephania Gellel – Putullu u Stephania Gellel Carnival Company - Ritratt ta' Sebio Aquilina
  1. L-Ewwel Premju: ‘Għat-Tempju Magħrufin u bir-Rix Imżejnin’ ta’ Manuel Pace u Stephania Gellel – Putullu u Stephania Gellel Carnival Company

  2. It-Tieni Premju: ‘Musart’ ta’ Chris u Marvic Aquilina – Tad-Deheb Carnival Company in collaboration with Continental Cars

  3. It-Tielet Premju: ‘Gangsters, Gamblers and Dancers’ ta’ Paul Chircop u Stiefnu DeBattista – Beqqu Stiefnu Carnival Company


KONKORS Nru 6 – Kumpanija taż-Żfin Sezzjoni ‘B’
‘Ritmo Do Samba’ ta’ Clinton Abela Galea – Għaqda Kultura u Armar Marija Annunzjata, Ħal Tarxien -Ritratt ta' Sebio Aquilina
  1. L-Ewwel Premju: ‘Ritmo Do Samba’ ta’ Clinton Abela Galea – Għaqda Kultura u Armar Marija Annunzjata, Ħal Tarxien.

  2. It-Tieni Premju: ‘Queen’ ta’ Christian Caruana f’isem Shake Dancers

  3. It-Tielet Premju: ‘Techno Space’ ta’ Joseph Barbara – Spagu and Friends Carnival Co


KONKORS Nru 7 – Kumpanija taż-Żfin Sezzjoni ‘D’
‘The Queen’ ta’ Kluivert Caruana – Sezzjoni Żgħażagħ Stillieri, Ħal Tarxien - Ritratt ta' Sebio Aquilina
  1. L-Ewwel Premju: ‘The Queen’ ta’ Kluivert Caruana – Sezzjoni Żgħażagħ Stillieri, Ħal Tarxien

  2. It-Tieni Premju: ‘Time Machine, Back to Better Times’ ta’ Angelle Vella u Kurt Grech Hypnotic Dancers Carnival Group

  3. It-Tielet Premju: ‘Luz Trevas’ ta’ Malcolm Bezzina u Joanne Zammit – MJ Carnival Troupe


KONKORS Nru 8 – Kumpanija taż-Żfin Sezzjoni ‘C’
‘Carnival Circus’ ta’ Gabriella Stagno Piscopo – Tarxien Lookstar Dancers - Ritratt ta' Sebio Aquilina
  1. L-Ewwel Premju: ‘Carnival Circus’ ta’ Gabriella Stagno Piscopo – Tarxien Lookstar Dancers

  2. It-Tieni Premju: ‘Trolls in the Chocolate Factory’ ta’ Wendy Caruana – Żejtun Carnival Troupe

  3. It-Tielet Premju: ‘Arabian Nights’ ta’ Maroushka Falletta – Dancing Feet Studio


Il-Karnival ta’ Malta 2023 jiġi ċċelebrat bejn il-Ġimgħa 17 ta’ Frar u t-Tlieta 21 ta’ Frar, 2023.

 

MALTA CARNIVAL 2022 COMPETITIONS RESULTS

Festivals Malta, together with the Carnival Organizing Committee, announces the results below related to the 2022 Carnival competitions (May Special Edition).

Festivals Malta would like to thank the participants, the members of the jury, and everyone who participated in the Carnival program of May 2022 in any way.

The results are as follows:

Competition No 5 - Dance Company Section ‘A’
  1. First Prize: ‘Gangsters, Gamblers and Dancers’ by Paul Chircop and Stiefnu DeBattista – Beqqu Stiefnu Carnival Company

  2. Second Prize: ‘Għat-Tempju Magħrufin u bir-Rix Imżejnin’ by Manuel Pace and Stefania Gellel – Putullu & Stefania Gellel Carnival Company

  3. Third Prize: ‘Musart’ by Chris and Marvic Aquilina – Tad-Deheb Carnival Company in collaboration with Continental Cars


Competition No 5 - Dance Company Section ‘A’ - Installation
  1. First Prize: ‘Għat-Tempju Magħrufin u bir-Rix Imżejnin’ by Manuel Pace and Stephania Gellel – Putullu u Stephania Gellel Carnival Company

  2. Second Prize: ‘Musart’ by Chris and Marvic Aquilina – Tad-Deheb Carnival Company in collaboration with Continental Cars

  3. Third Prize: ‘Gangsters, Gamblers and Dancers’ by Paul Chircop and Stiefnu DeBattista – Beqqu Stiefnu Carnival Company


Competition No 6 – Dance Company Section ‘B’

  1. First Prize: ‘Ritmo Do Samba’ by Clinton Abela Galea – Għaqda Kultura u Armar Marija Annunzjata, Ħal Tarxien.

  2. Second Prize: ‘Queen’ by Christian Caruana f’isem Shake Dancers

  3. Third Prize: ‘Techno Space’ by Joseph Barbara – Spagu and Friends Carnival Co


Competition No 7 – Dance Company Section ‘D’

  1. First Prize: ‘The Queen’ ta’ Kluivert Caruana – Sezzjoni Żgħażagħ Stillieri, Ħal Tarxien

  2. Second Prize: ‘Time Machine, Back to Better Times’ by Angelle Vella and Kurt Grech Hypnotic Dancers Carnival Group

  3. Third Prize: ‘Luz Trevas’ by Malcolm Bezzina and Joanne Zammit – MJ Carnival Troupe


Competition No 8 – Dance Company Section ‘Ċ’

  1. First Prize: ‘Carnival Circus’ by Gabriella Stagno Piscopo – Tarxien Lookstar Dancers

  2. Second Prize: ‘Trolls in the Chocolate Factory’ by Wendy Caruana – Żejtun Carnival Troupe

  3. Third Prize: ‘Arabian Nights’ by Maroushka Falletta – Dancing Feet Studio


The Malta Carnival 2023 will be celebrated between Friday 17th February and Tuesday 21st February, 2023.