K
ARNIVAL
TA' MALTA
2020

RIŻULTATI TAL-KOMPETIZZJONIJIET

TAL-KARNIVAL TA' MALTA 2020

 

Festivals Malta permezz tat-Tim Organizzattiv tal-Karnival, iħabbar  ir-riżultati li jidhru hawn taħt relatati mal-konkorsi kompetittivi tal-Karnival 2020.


Festivals Malta tixtieq tirringrazzja lill-parteċipanti, lill-membri tal-Korp tal-Pulizija, Transport Malta, LESA, Cleansing Department u lill-membri tal-ġurija u lil kull min b'xi mod ta sehem fil-programm tal-Karnival ta' din is-sena. 


Ir-riżultati huma dawn :-

 

KONKORS Nru 1-  Karrijiet Trijonfali -  Kategorija "A"


L-Ewwel Premju: “Tomorrowland ma’ Tribali bi spettaklu oriġinali” ta’ Antoine Grech u Donald Balzan ma’ Step in plus - DonPe Carnival Company

It-Tieni Premju:  “Kultura Amerikana u ara min ġie jarana” ta’ Joswa Borg u Ronnie Spiteri – Triton Carnival Company

It-Tielet Premju: “Iftħu t-twieqi u purtelli, għaliex ġej Freddie Portelli” ta’ Roderick Zerafa u Raymond Zerafa – Toto Perżuta One Team

 

KONKORS Nru 2 - Karrijiet Trijonfali - Kategorija "B"
 

L-Ewwel Premju: “Bil-Baħar u l-Ajru ġejna għax l-Amerika skoprejna” ta’ Ronald Ghiller u Redeemer Casha – Ta’ Nena Carnival Group

It-Tieni Premju: “Aquaman” ta’ Charlie, Totwin u Owen Briffa – Tal-Kaptan Carnival Company

It-Tielet Premju: “Pajjiżi dort, il-qtates tmajt u fil-Karnival spiċċajt” ta’ Tonio u Isaac Scerri – Tonio Scerri Carnival Company

 


KONKORS Nru 3 - Karrijiet Trijonfali - Kategorija "Ca"

 

L-Ewwel Premju: “Tlift iż-żarbuna x’ħin irfistek bit-takkuna” ta’ Charlie Briffa – Tal-Banda Carnival Troupe

It-Tieni Premju:   “Minn gżira għall-oħra vjaġġajna, biex in-natura salvajna!” ta’ Kevin u Brenda Chetcuti - Crusher Carnival Company

 It-Tielet Premju: “Skandinavja” ta’ Daniel Attard – Kitla and Friends


KONKORS Nru 3 - Karrijiet Trijonfali - Kategorija "Cb"

 

L-Ewwel Premju: “Il-mumji Eġizzjani u Cleopatra mit-tron tarana” ta’ Costantino Gouder u Nicholas Gouder

It-Tieni Premju: “Il-buffi li saru kantanti”  ta’ Jesmond Goodlip u Fletcher Cini – Tal-Familja Waħda Carnival Company

It-Tielet Premju: “Inħossni fortunat għax logħob tradizzjonali lħaqt” ta’ Elton Edward Xuereb u Riccardo Napoli – Beraq Carnival Company & Pop Dance Studio & Friends


KONKORS Nru 4a – Żifna - Kumpaniji (Tfal) Kategorija "C"


L-Ewwel Premju: “Incantesimo” ta’ Gabriella Stagno Piscopo – Lookstar Dancers Tarxien

It-Tieni Premju: “Welcome  to Neverland” ta’ Wendy Caruana f’isem Żejtun Carnival Troupe

It-Tielet Premju: “Barbie Magic” ta’ Alan Bianco-Galea u Heidi Camilleri – Little Angels

 

KONKORS Nru 4b  - Kostum – Kumpanija (Tfal) Kategorija "C"
 

L-Ewwel Premju: “Incantesimo” ta’ Gabriella Stagno Piscopo – Lookstar Dancers Tarxien

It-Tieni Premju: “Welcome  to Neverland” ta’ Wendy Caruana f’isem Żejtun Carnival Troupe

It-Tielet Premju: “Barbie Magic” ta’ Alan Bianco-Galea u Heidi Camilleri – Little Angels


KONKORS Nru 5a  – Żifna - Kumpanija Kategorija "B"


L-Ewwel Premju: “Heart of the Moors” ta’ Christian Caruana f’isem Shake Dancers

It-Tieni Premju: “Sinfonia Allegra” ta’ Clinton Abela Galea – Għaqda Kultura u Armar Marija Annunzjata Tarxien

It-Tielet Premju: “La Fiesta Cubana” ta’ Tiziana Grech u Nicole Cutajar – The Dancing Angels

 

KONKORS Nru 5b – Kostum - Kumpanija Kategorija "B"


L-Ewwel Premju: “Sinfonia Allegra” ta’ Clinton Abela Galea – Għaqda Kultura u Armar Marija Annunzjata Tarxien

It-Tieni Premju: “Heart of the Moors” ta’ Christian Caruana f’isem Shake Dancers

It-Tielet Premju: “La Fiesta Cubana” ta’ Tiziana Grech u Nicole Cutajar – The Dancing Angels

 

KONKORS Nru 6a  – Żifna - Kumpanija Kategorija  “A"


L-Ewwel Premju: “Ali Karnivalata” – Beqqu u Stiefnu Carnival Company bil-kollaborazzjoni ta’ Kenneth Caruana

It-Tieni Premju: “Maġija Mużikali fuq dgħajjes kulturali” ta’ Putullu u Stephania Gellel Carnival Company

It-Tielet Premju: “Bil-pjumi Brażiljani mal-Maltin u l-Venezjani” ta’ Chris u Marvic Aquilina – Tad-Deheb Carnival Company bil-kollaborazzjoni ta’ Continental Cars Ltd.

 

 

 KONKORS Nru 6b  – Kostum - Kumpanija Kategorija  “A"


L-Ewwel Premju: “Maġija Mużikali fuq dgħajjes kulturali” ta’ Putullu u Stephania Gellel Carnival Company

It-Tieni Premju: “Bil-pjumi Brażiljani mal-Maltin u l-Venezjani” ta’ Chris u Marvic Aquilina – Tad-Deheb Carnival Company bil-kollaborazzjoni ta’ Continental Cars Ltd.

It-Tielet Premju: “Ali Karnivalata”– Beqqu u Stiefnu Carnival Company bil-kollaborazzjoni ta’ Kenneth Caruana

 


KONKORS Nru 6c – Karru - Kumpanija Kategorija  “A"


L-Ewwel Premju: “Bil-pjumi Brażiljani mal-Maltin u l-Venezjani” ta’ Chris u Marvic Aquilina – Tad-Deheb Carnival Company bil-kollaborazzjoni ta’ Continental Cars Ltd.

It-Tieni Premju: “Maġija Mużikali fuq dgħajjes kulturali” ta’ Putullu u Stephania Gellel Carnival Company

It-Tielet Premju: “Oriġini” ta’ Raymond u Mark Mallia flimkien ma’ Clint Chircop – Titti Carnival Company

 

KONKORS Nru 7 – Kumpanija Kategorija “D”

 

L-Ewwel Premju: “Piuma D’Orata” ta’ Joseph Abela Galea – Joseph Abela & Friends Tarxien

 It-Tieni Premju: “Draco Dormiens Nunquam Titillandus” ta’ Angelle Vella – Hypnotic Dancers Carnival Group

 It-Tielet Premju: “Fiċ-Ċinema rajniha, għall-Karnival stediniha” ta’ Charlton Scicluna u Joanne Briffa

 

KONKORS Nru 8 – Sett Maskeruni

 

L-Ewwel Premju: “Fl-ewwel karnival li armajna, bil-qwiel aħna tlajna” ta’ Bjorn Bonett u James Azzopardi – ĊaqquBon Carnival Company

It-Tieni Premju: “Zodiac” ta’ Dino Armeni u Joachim Armeni – Armeni Carnival Company

 

 

REBBIEĦA TAL-KONKORSI

 

  • KUMPANIJA - SEZZJONI "A" - “Maġija Mużikali fuq dgħajjes kulturali” ta’ Putullu u Stephania Gellel Carnival Company

  • KUMPANIJA - SEZZJONI "B" - “Sinfonia Allegra” ta’ Clinton Abela Galea – Għaqda Kultura u Armar Marija Annunzjata Tarxien

  • KUMPANIJA - TFAL SEZZJONI "C" - “Incantesimo” ta’ Gabriella Stagno Piscopo – Lookstar Dancers Tarxien

  • KUMPANIJA D -  “Piuma D’Orata” ta’ Joseph Abela Galea – Joseph Abela & Friends Tarxien

  •  KARRU TRIJONFALI - SEZZJONI "A" – “Tomorrowland ma’ Tribali bi spettaklu oriġinali” ta’ Antoine Grech u Donald Balzan ma’ Step in plus - DonPe Carnival Company

  • KARRU TRIJONFALI - SEZZJONI "B" – “Bil-Baħar u l-Ajru ġejna għax l-Amerika skoprejna” ta’ Ronald Ghiller u Redeemer Casha – Ta’ Nena Carnival Group

  • KARRU TRIJONFALI - SEZZJONI "Ca" –  “Tlift iż-żarbuna x’ħin irfistek bit-takkuna” ta’ Charlie Briffa – Tal-Banda Carnival Troupe

  • KARRU TRIJONFALI - SEZZJONI "Cb" :- “Il-mumji Eġizzjani u Cleopatra mit-tron tarana” ta’ Costantino Gouder u Nicholas Gouder

  • SETT MASKERUNI :-“Fl-ewwel karnival li armajna, bil-qwiel aħna tlajna” ta’ Bjorn Bonett u James Azzopardi – ĊaqquBon Carnival Company

 

phone

Expanding Your

Cultural Horizons!

+356 2334 7301

email

FESTIVALS MALTA_White.png

Festivals Malta

13, Europa Centre,

John Lopez Street, Floriana FRN1400, MALTA

© 2019 BY FESTIVALS MALTA