top of page
  • Writer's pictureFestivals Malta

RIŻULTATI UFFIĊJALI TAL-KOMPETIZZJONIJIET TAL-KARNIVAL TA' MALTA 2023



Festivals Malta permezz tal-Kumitat Organizzattiv tal-Karnival, iħabbar ir-riżultati uffiċjali li jidhru hawn taħt relatati mal-konkorsi kompetittivi tal-Karnival ta’ Malta 2023.

Festivals Malta jixtieq jirringrazzja lill-parteċipanti kollha, lill-membri tal-ġurija, u lil kull min b'xi mod ta sehemu fil-programm tal-Karnival ta’ Malta 2023.

Ir-riżultati huma dawn :-


“The Masters of Rock” ta’ Antoine Grech u Donald Balzan – DonPe’ Carnival Company

Konkors Nru 1 – Karrijiet Trijonfali Sezzjoni ‘A’


L-Ewwel Premju: “The Masters of Rock” ta’ Antoine Grech u Donald Balzan – DonPe’ Carnival Company

It-Tieni Premju: “Ħlomt b’Karattri Partikolari u bil-Lapes Saru Reali” ta’ Joswa Borg u Ronnie Spiteri – Triton Carnival Company

It-Tielet Premju: “Pajjiżi Magħrufin Kemm għad-Daqq u Anke għaż-Żfin” ta’ Ronald Ghiller – Ta’ Nena Karnival Group


“Ballu fl-Eġittu Organizzajna, u b’Mużika Kummerċjali Spiċċajna” ta’ Alvin Livori u Clint Zammit – Dreamteam Carnival Company

Konkors Nru 2 – Karrijiet Trijonfali Sezzjoni ‘B’


L-Ewwel Premju: “Ballu fl-Eġittu Organizzajna, u b’Mużika Kummerċjali Spiċċajna” ta’ Alvin Livori u Clint Zammit – Dreamteam Carnival Company

It-Tieni Premju: “Moulin Rouge” ta’ Charlie Briffa (Il-Felu) u Owen Briffa – Tal-Kaptan Carnival Company

It-Tielet Premju: “Ikla Preparajtlek u bil-Mużika Jien Brillajtlek” ta’ Charlie Briffa – Tal-Banda Carnival Company


“X’Bidla Seħħet fil-Kastell, Minn Mindu Tfaċċat Belle” ta’ Kevin Chetcuti u Brenda Chetcuti – Crusher Carnival Company

Konkors Nru 3 – Karrijiet Trijonfali Sezzjoni ‘Ċ’


L-Ewwel Premju: “X’Bidla Seħħet fil-Kastell, Minn Mindu Tfaċċat Belle” ta’ Kevin Chetcuti u Brenda Chetcuti – Crusher Carnival Company

It-Tieni Premju: “Tmajnihom u Paxxejnihom u fil-Mitħna Gawdejnihom” ta’ Costantino Gouder u Silvan Pace – Ta’ Costu Carnival Company


“Minn Indjan Spiċċajt, Hippie tal-Lajf Intfajt!” Ta’ Bjorn Bonett u James Azzopardi – ĊaqquBon Carnival Company

Konkors Nru 3A – Karrijiet Trijonfali Sezzjoni ‘D’


L-Ewwel Premju: “Minn Indjan Spiċċajt, Hippie tal-Lajf Intfajt!” Ta’ Bjorn Bonett u James Azzopardi – ĊaqquBon Carnival Company

It-Tieni Premju: “Fuq il-Baħar Ħdimna u Strada Stretta Skirna” ta’ Jesmond Goodlip u Fletcher Cini – Familja Waħda Carnival Company


“Everlasting Dream” ta’ Gabriella Stagno Piscopo – Tarxien Lookstar Dancers

Konkors Nru 4 – Kumpaniji tat-Tfal Sezzjoni ‘Ċ’- Żifna


L-Ewwel Premju: “Everlasting Dream” ta’ Gabriella Stagno Piscopo – Tarxien Lookstar Dancers

It-Tieni Premju: “A Whole New World” ta’ Alan Bianco Galea u Heidi Camilleri – Little Angels

It-Tielet Premju: “Ven Ali” ta’ Anthea Caruana u Robert Caruana – Żejtun Carnival Troupe


“Everlasting Dream” ta’ Gabriella Stagno Piscopo – Tarxien Lookstar Dancers

Konkors Nru 4 – Kumpaniji tat-Tfal Sezzjoni ‘Ċ’- Kostum


L-Ewwel Premju: “Everlasting Dream” ta’ Gabriella Stagno Piscopo – Tarxien Lookstar Dancers

It-Tieni Premju: “Ven Ali” ta’ Anthea Caruana u Robert Caruana – Żejtun Carnival Troupe

It-Tielet Premju: “A Whole New World” ta’ Alan Bianco Galea u Heidi Camilleri – Little Angels


“Fantasija f’Qiegħ il-Baħar u mal-Pirati Bqajna Ankrati” ta’ Manuel Pace u Stephania Gellel – Putullu u Stephania Gellel Carnival Company

Konkors Nru 5 – Kumpanija taż-Żfin Sezzjoni ‘A’ - Żifna


L-Ewwel Premju: “Fantasija f’Qiegħ il-Baħar u mal-Pirati Bqajna Ankrati” ta’ Manuel Pace u Stephania Gellel – Putullu u Stephania Gellel Carnival Company

It-Tieni Premju: “Tribes & Vibes” ta’ Stiefnu DeBattista u Paul Chircop – Beqqu Stiefnu Carnival Company

It-Tielet Premju: “Mill-Karibew Ġew il-Pirati, mis-Sireni Attakkati” ta’ Chris Aquilina u Marvic Aquilina – Tad-Deheb Carnival Company


“Fantasija f’Qiegħ il-Baħar u mal-Pirati Bqajna Ankrati” ta’ Manuel Pace u Stephania Gellel – Putullu u Stephania Gellel Carnival Company

Konkors Nru 5 – Kumpanija taż-Żfin Sezzjoni ‘A’ – Kostum


L-Ewwel Premju: “Fantasija f’Qiegħ il-Baħar u mal-Pirati Bqajna Ankrati” ta’ Manuel Pace u Stephania Gellel – Putullu u Stephania Gellel Carnival Company

It-Tieni Premju: “Tribes & Vibes” ta’ Stiefnu DeBattista u Paul Chircop – Beqqu Stiefnu Carnival Company

It-Tielet Premju: “Mill-Karibew Ġew il-Pirati, mis-Sireni Attakkati” ta’ Chris Aquilina u Marvic Aquilina – Tad-Deheb Carnival Company


“Fantasija f’Qiegħ il-Baħar u mal-Pirati Bqajna Ankrati” ta’ Manuel Pace u Stephania Gellel – Putullu u Stephania Gellel Carnival Company

Konkors Nru 5 – Kumpanija taż-Żfin Sezzjoni ‘A’ – Karru


L-Ewwel Premju: “Fantasija f’Qiegħ il-Baħar u mal-Pirati Bqajna Ankrati” ta’ Manuel Pace u Stephania Gellel – Putullu u Stephania Gellel Carnival Company

It-Tielet Premju: “Mill-Karibew Ġew il-Pirati, mis-Sireni Attakkati” ta’ Chris Aquilina u Marvic Aquilina – Tad-Deheb Carnival Company

It-Tieni Premju: “Tribes & Vibes” ta’ Stiefnu DeBattista u Paul Chircop – Beqqu Stiefnu Carnival Company


“The Nutcracker” ta’ Clinton Abela Galea – Għaqda Kultura u Armar Marija Annunzjata Ħal Tarxien

Konkors Nru 6 – Kumpanija taż-Żfin Sezzjoni ‘B’ – Żifna

L-Ewwel Premju: “The Nutcracker” ta’ Clinton Abela Galea – Għaqda Kultura u Armar Marija Annunzjata Ħal Tarxien

It-Tieni Premju: “Circo D’Opera” ta’ Christian Caruana – Shake Dancers Żejtun

It-Tielet Premju: “Bienvenido Al Circo” ta’ Tiziana Grech u Nicole Cutajar – The Dancing Angels


“The Nutcracker” ta’ Clinton Abela Galea – Għaqda Kultura u Armar Marija Annunzjata Ħal Tarxien

Konkors Nru 6 – Kumpanija taż-Żfin Sezzjoni ‘B’ – Kostum

L-Ewwel Premju: “The Nutcracker” ta’ Clinton Abela Galea – Għaqda Kultura u Armar Marija Annunzjata Ħal Tarxien

It-Tieni Premju: “Circo D’Opera” ta’ Christian Caruana – Shake Dancers Żejtun

It-Tielet Premju: “Bienvenido Al Circo” ta’ Tiziana Grech u Nicole Cutajar – The Dancing Angels


“Minn Pajjiżi Tradizzjonali għal Karnival Spettakolari” ta’ Wendy Caruana – Żejtun Carnival Team

Konkors Nru 7 – Kumpanija taż-Żfin Sezzjoni ‘D’ – Żifna

L-Ewwel Premju: “Minn Pajjiżi Tradizzjonali għal Karnival Spettakolari” ta’ Wendy Caruana – Żejtun Carnival Team

It-Tieni Premju: “Alexander” ta’ Kluivert Caruana – Sezzjoni Żgħażagħ Stillieri Ħal Tarxien

It-Tielet Premju: “BaRock” ta’ Sarah Bonnici u Brian Bonnici – Keith Dance Studio


“Alexander” ta’ Kluivert Caruana – Sezzjoni Żgħażagħ Stillieri Ħal Tarxien

Konkors Nru 7 – Kumpanija taż-Żfin Sezzjoni ‘D’ – Kostum

L-Ewwel Premju: “Alexander” ta’ Kluivert Caruana – Sezzjoni Żgħażagħ Stillieri Ħal Tarxien

It-Tieni Premju: “Minn Pajjiżi Tradizzjonali għal Karnival Spettakolari” ta’ Wendy Caruana – Żejtun Carnival Team

It-Tielet Premju: “Il-Festi Maltin” ta’ Angelle Vella u Kurt Grech – Hypnotic Dancers Carnival Group


“Lunapark Fil-Karnival, x’Festa Għamilna għall-Kbar u ż-Żgħar” ta’ Isaac Scerri – Godwin Carnival Group

Konkors Nru 8 – Maskaruni


L-Ewwel Premju: “Lunapark Fil-Karnival, x’Festa Għamilna għall-Kbar u ż-Żgħar” ta’ Isaac Scerri – Godwin Carnival Group

It-Tieni Premju: “Mill-Kotba Ħerġin fil-Karnival Ferħanin” ta’ Joachim Armeni u Dino Armeni – Armeni Carnival Company


“This Time” ta’ Etienne Galea

Konkors Nru 9 – Stallazzjonijiet Artistiċi


L-Ewwel Premju: “This Time” ta’ Etienne Galea

It-Tieni Premju: “Doqqli u Żeffinni Imma Ara Tnigiżżni” ta’ Henry Caruana – Kiku Karnival Company

It-Tielet Premju: “Fuq Arzella Poġġejtek u Fil-Karnival Gawdejtek” ta’ Redeemer Casha – R & G Carnival Company


REBBIEĦA TAL-KONKORSI

KUMPANIJA – SEZZJONI "A" - “Fantasija f’Qiegħ il-Baħar u mal-Pirati Bqajna Ankrati” ta’ Manuel Pace u Stephania Gellel – Putullu u Stephania Gellel Carnival Company


KUMPANIJA – SEZZJONI "B" - “The Nutcracker” ta’ Clinton Abela Galea – Għaqda Kultura u Armara Marija Annunzjata Ħal Tarxien


KUMPANIJA - TFAL SEZZJONI "Ċ" - “Everlasting Dream” ta’ Gabriella Stagno Piscopo – Tarxien Lookstar Dancers


KUMPANIJA – SEZZJONI “D” - “Minn Pajjiżi Tradizzjonali għal Karnival Spettakolari” ta’ Wendy Caruana – Żejtun Carnival Team


KARRU TRIJONFALI – SEZZJONI "A" – “The Masters of Rock” ta’ Antoine Grech u Donald Balzan – DonPe’ Carnival Company


KARRU TRIJONFALI – SEZZJONI "B" – “Ballu fl-Eġittu Organizzajna, u b’Mużika Kummerċjali Spiċċajna” ta’ Alvin Livori u Clint Zammit – Dreamteam Carnival Company


KARRU TRIJONFALI - SEZZJONI "Ċ" – “X’Bidla Seħħet fil-Kastell, Minn Mindu Tfaċċat Belle” ta’ Kevin Chetcuti u Brenda Chetcuti – Crusher Carnival Company


KARRU TRIJONFALI – SEZZJONI ”D” - “Minn Indjan Spiċċajt, Hippie tal-Lajf Intfajt!” Ta’ Bjorn Bonett u James Azzopardi – ĊaqquBon Carnival Company


SETT MASKERUNI – “Lunapark Fil-Karnival, x’Festa Għamilna għall-Kbar u ż-Żgħar” ta’ Isaac Scerri – Godwin Carnival Group


SETT STALLAZZJONIJIET ARTISTIĊI - “This Time” ta’ Etienne Galea


Il-Karnival ta’ Malta 2024 ser jiġi ċċelebrat bejn il-Ġimgħa 9 ta’ Frar u t-Tlieta 13 ta’ Frar, 2024.

 

IL-KARNIVAL TA’ MALTA 2023 OFFICIAL COMPETITION RESULTS


Festivals Malta, together with the Carnival Organising Committee, announces the official results below related to the 2023 Carnival competitions.


Festivals Malta would like to thank all the participants, the members of the jury, and everyone who participated in the Carnival 2023 programme in any way.


The results are as follows:


Competition No. 1 – Triumphal Floats Section ‘A’


First Prize: “The Masters of Rock” by Antoine Grech and Donald Balzan – DonPe’ Carnival Company

Second Prize: “Ħlomt b’Karattri Partikolari u bil-Lapes Saru Reali” by Joswa Borg and Ronnie Spiteri – Triton Carnival Company

Third Prize: “Pajjiżi Magħrufin Kemm għad-Daqq u Anke għaż-Żfin” by Ronald Ghiller – Ta’ Nena Karnival Group


Competition No. 2 – Triumphal Floats Section ‘B’


First Prize: “Ballu fl-Eġittu Organizzajna, u b’Mużika Kummerċjali Spiċċajna” by Alvin Livori and Clint Zammit – Dreamteam Carnival Company

Second Prize: “Moulin Rouge” by Charlie Briffa (Il-Felu) and Owen Briffa – Tal-Kaptan Carnival Company

Third Prize: “Ikla Preparajtlek u bil-Mużika Jien Brillajtlek” by Charlie Briffa – Tal-Banda Carnival Company


Competition No. 3 – Triumphal Floats Section ‘C’


First Prize: “X’Bidla Seħħet fil-Kastell, Minn Mindu Tfaċċat Belle” by Kevin Chetcuti and Brenda Chetcuti – Crusher Carnival Company

Second Prize: “Tmajnihom u Paxxejnihom u fil-Mitħna Gawdejnihom” by Costantino Gouder and Silvan Pace – Ta’ Costu Carnival Company


Competition No. 3A – Triumphal Floats Section ‘D’


First Prize: “Minn Indjan Spiċċajt, Hippie tal-Lajf Intfajt!” by Bjorn Bonett and James Azzopardi – ĊaqquBon Carnival Company

Second Prize: “Fuq il-Baħar Ħdimna u Strada Stretta Skirna” by Jesmond Goodlip and Fletcher Cini – Familja Waħda Carnival Company


Competition No. 4 – Children’s Companies Section ‘C’ - Dance


First Prize: “Everlasting Dream” by Gabriella Stagno Piscopo – Tarxien Lookstar Dancers

Second Prize: “A Whole New World” by Alan Bianco Galea and Heidi Camilleri – Little Angels

Third Prize: “Ven Ali” by Anthea Caruana and Robert Caruana – Żejtun Carnival Troupe


Competition No. 4 – Children’s Companies Section ‘C’ - Costume


First Prize: “Everlasting Dream” by Gabriella Stagno Piscopo – Tarxien Lookstar Dancers

Second Prize: “Ven Ali” by Anthea Caruana and Robert Caruana – Żejtun Carnival Troupe

Third Prize: “A Whole New World” by Alan Bianco Galea and Heidi Camilleri – Little Angels


Competition No. 5 – Dance Company Section ‘A’ - Dance


First Prize: “Fantasija f’Qiegħ il-Baħar u mal-Pirati Bqajna Ankrati” by Manuel Pace and Stephania Gellel – Putullu u Stephania Gellel Carnival Company

Second Prize: “Tribes & Vibes” by Stiefnu DeBattista and Paul Chircop – Beqqu Stiefnu Carnival Company

Third Prize: “Mill-Karibew Ġew il-Pirati, mis-Sireni Attakkati” by Chris Aquilina and Marvic Aquilina – Tad-Deheb Carnival Company


Competition No. 5 – Dance Company Section ‘A’ – Costume


First Prize: “Fantasija f’Qiegħ il-Baħar u mal-Pirati Bqajna Ankrati” by Manuel Pace and Stephania Gellel – Putullu u Stephania Gellel Carnival Company

Second Prize: “Tribes & Vibes” by Stiefnu DeBattista and Paul Chircop – Beqqu Stiefnu Carnival Company

Third Prize: “Mill-Karibew Ġew il-Pirati, mis-Sireni Attakkati” by Chris Aquilina and Marvic Aquilina – Tad-Deheb Carnival Company


Competition No. 5 – Dance Company Section ‘A’ – Float

First Prize: “Fantasija f’Qiegħ il-Baħar u mal-Pirati Bqajna Ankrati” by Manuel Pace and Stephania Gellel – Putullu u Stephania Gellel Carnival Company

Second Prize: “Mill-Karibew Ġew il-Pirati, mis-Sireni Attakkati” by Chris Aquilina and Marvic Aquilina – Tad-Deheb Carnival Company

Third Prize: “Tribes & Vibes” by Stiefnu DeBattista and Paul Chircop – Beqqu Stiefnu Carnival Company


Competition No. 6 – Dance Company Section ‘B’ – Dance

First Prize: “The Nutcracker” by Clinton Abela Galea – Għaqda Kultura u Armar Marija Annunzjata Ħal Tarxien

Second Prize: “Circo D’Opera” by Christian Caruana – Shake Dancers Żejtun

Third Prize: “Bienvenido Al Circo” by Tiziana Grech and Nicole Cutajar – The Dancing Angels


Competition No. 6 – Dance Company Section ‘B’ – Costume

First Prize: “The Nutcracker” by Clinton Abela Galea – Għaqda Kultura u Armar Marija Annunzjata Ħal Tarxien

Second Prize: “Circo D’Opera” by Christian Caruana – Shake Dancers Żejtun

Third Prize: “Bienvenido Al Circo” by Tiziana Grech and Nicole Cutajar – The Dancing Angels


Competition No. 7 – Dance Company Section ‘D’ – Dance

First Prize: “Minn Pajjiżi Tradizzjonali għal Karnival Spettakolari” by Wendy Caruana – Żejtun Carnival Team

Second Prize: “Alexander” by Kluivert Caruana – Sezzjoni Żgħażagħ Stillieri Ħal Tarxien

Third Prize: “BaRock” by Sarah Bonnici and Brian Bonnici – Keith Dance Studio


Competition No. 7 – Dance Company Section ‘D’ – Costume

First Prize: “Alexander” by Kluivert Caruana – Sezzjoni Żgħażagħ Stillieri Ħal Tarxien

Second Prize: “Minn Pajjiżi Tradizzjonali għal Karnival Spettakolari” by Wendy Caruana – Żejtun Carnival Team

Third Prize: “Il-Festi Maltin” by Angelle Vella and Kurt Grech – Hypnotic Dancers Carnival Group


Competition No. 8 – Grotesque Masks


First Prize: “Lunapark Fil-Karnival, x’Festa Għamilna għall-Kbar u ż-Żgħar” by Isaac Scerri – Godwin Carnival Group

Second Prize: “Mill-Kotba Ħerġin fil-Karnival Ferħanin” by Joachim Armeni and Dino Armeni – Armeni Carnival Company


Competition No. 9 – Artistic Installations


First Prize: “This Time” by Etienne Galea

Second Prize: “Doqqli u Żeffinni Imma Ara Tnigiżżni” by Henry Caruana – Kiku Karnival Company

Third Prize: “Fuq Arzella Poġġejtek u Fil-Karnival Gawdejtek” by Redeemer Casha – R & G Carnival Company


COMPETITION WINNERS

COMPANY – SECTION "A" - “Fantasija f’Qiegħ il-Baħar u mal-Pirati Bqajna Ankrati” by Manuel Pace and Stephania Gellel – Putullu u Stephania Gellel Carnival Company


COMPANY – SECTION "B" - “The Nutcracker” by Clinton Abela Galea – Għaqda Kultura u Armara Marija Annunzjata Ħal Tarxien


COMPANY – CHILDREN SECTION "C" - “Everlasting Dream” by Gabriella Stagno Piscopo – Tarxien Lookstar Dancers


COMPANY – SECTION "D" - “Minn Pajjiżi Tradizzjonali għal Karnival Spettakolari” by Wendy Caruana – Żejtun Carnival Team


TRIUMPHAL FLOATS – SECTION "A" – “The Masters of Rock” by Antoine Grech and Donald Balzan – DonPe’ Carnival Company


TRIUMPHAL FLOATS – SECTION "B" – “Ballu fl-Eġittu Organizzajna, u b’Mużika Kummerċjali Spiċċajna” by Alvin Livori and Clint Zammit – Dreamteam Carnival Company


TRIUMPHAL FLOATS - SECTION "C" – “X’Bidla Seħħet fil-Kastell, Minn Mindu Tfaċċat Belle” by Kevin Chetcuti and Brenda Chetcuti – Crusher Carnival Company


TRIUMPHAL FLOATS – SECTION "D" - “Minn Indjan Spiċċajt, Hippie tal-Lajf Intfajt!” by Bjorn Bonett and James Azzopardi – ĊaqquBon Carnival Company


GROTESQUE MASKS – “Lunapark Fil-Karnival, x’Festa Għamilna għall-Kbar u ż-Żgħar” by Isaac Scerri – Godwin Carnival Group


ARTISTIC INSTALLATIONS - “This Time” by Etienne Galea


Il-Karnival ta’ Malta 2023 will be celebrated between Friday 9th February and Tuesday 13th February, 2024.



Comments


bottom of page